NEEWER PA067/PA068 LiteArmor Metal Frame Video Rig for iPhone 15 Pro/Pro Max
HomeStore
Description
  • Integrated 17mm Thread Backplate- The built in lens backplate features 17mm threads for Main Camera and Telephoto Camera, enabling you to mount 17mm phone lenses for creative photography and videography
  • Quick Release 67mm Filter Adapter- The snap on 67mm filter adapter attaches to the frame in seconds and allows you to mount any 67mm filter, including ND, CPL, black diffusion, white diffusion, and gradient color filters, for artistic and expressive shooting
  • Find More Products From NEEWER- You can consider our 105mm macro, 10x macro, 8mm fisheye, 45x microscope with LED light, 7x telephoto, 60mm telephoto, 18mm wide angle, 1.55x blue anamorphic, and other 17mm threaded phone lenses for enhanced shooting
Specifications
  • Item Type: Phone Video Rig
  • Compatibility: For iPhone 15 Pro/Pro Max
  • Application: Mobile Shooting
  • Main Features: Quick Release/Kickstand
  • Mounting Points: Cold Shoe, 1/4" Thread
  • Main Material: Aluminum Alloy
  • Dimensions: 6"x2.8"x0.1"/152x72x1.9mm
  • Weight: 2.6oz/75g
Package Contents
  • 1 x Metal Frame
  • 1 x 67mm Filter Adapter
  • 1 x User Manual
Select Model
-65%
More Images
NEEWER PA067/PA068 LiteArmor Metal Frame Video Rig for iPhone 15 Pro/Pro Max - Image 2
NEEWER PA067/PA068 LiteArmor Metal Frame Video Rig for iPhone 15 Pro/Pro Max - Image 3
NEEWER PA067/PA068 LiteArmor Metal Frame Video Rig for iPhone 15 Pro/Pro Max - Image 4
NEEWER PA067/PA068 LiteArmor Metal Frame Video Rig for iPhone 15 Pro/Pro Max - Image 5
NEEWER PA067/PA068 LiteArmor Metal Frame Video Rig for iPhone 15 Pro/Pro Max - Image 6
NEEWER PA067/PA068 LiteArmor Metal Frame Video Rig for iPhone 15 Pro/Pro Max - Image 7
NEEWER PA067/PA068 LiteArmor Metal Frame Video Rig for iPhone 15 Pro/Pro Max - Image 8
NEEWER PA067/PA068 LiteArmor Metal Frame Video Rig for iPhone 15 Pro/Pro Max - Image 9
NEEWER PA067/PA068 LiteArmor Metal Frame Video Rig for iPhone 15 Pro/Pro Max - Image 10
Description
Specifications
  • Item Type: Phone Video Rig
  • Application: Mobile Shooting
  • Weight: 2.6oz/75g
Package Contents
  • 1 x Metal Frame
  • 1 x 67mm Filter Adapter
  • 1 x User Manual
Product Information
Shipping & Returns
  • 1 x 67mm Filter Adapter